Odnośnie programu ,,Alarm”

16.wrz.2022

Szanowny Panie Prezesie
TVP Polska

Mateusz Matyszkowicz

Zwracam się do Pana w odniesieniu do programu „ Alarm” wyemitowanego dnia 12.09.2022r. o godzinie 20.10 w programie TVP 1.

Jedna część tego programu odnosiła się do mojej osoby. Jestem katolickim Kapłanem. Prowadzę katolicką Wspólnotę „ Miłość i Miłosierdzie Jezusa” w miejscowości Czatachowa.  W tym programie zostałem bezpodstawnie zaatakowany, oczerniony, zniesławiony, jak również Wspólnota i wierni gromadzący się w tym miejscu. Wszystko zostało przedstawione odnośnie mnie i wiernych w sposób skandaliczny, ośmieszający i kłamliwy. Nie było mojej zgody na ukazanie w tym programie mojego wizerunku, jak i osób ze mną współpracujących. Zostałem razem ze Wspólnotą zdyskredytowany. Podważono mój autorytet jako Kapłana. Mam prawo do dobrego imienia, wraz z wiernymi, dlatego oczekuję na szybką i zdecydowaną reakcję Pana w tej sprawie, wobec odpowiedzialnych za ten haniebny reportaż, czyli redaktora Jacka Łęskiego i Jego współpracowników z programu „Alarm”. Oczekuję usunięcia tego reportażu z YouTube i innych mediów społecznościowych, oraz publicznych przeprosin w kolejnym odcinku programu „ Alarm”.

Ojciec Daniel Galus

Do Szanownego Redaktora
Jacka Łęskiego
Szanowny Panie,
Zwracam się do Pana w związku z programem „Alarm” wyemitowanym w TVP 1 w Poniedziałek 12 września br. o godzinie 20.10.
Ten program dotyczył mojej osoby, katolickiej Wspólnoty, za którą jestem odpowiedzialny i wiernych Kościoła Katolickiego przyjeżdżających do nas. Po obejrzeniu tego programu, ja i wiele osób jesteśmy zbulwersowani i oburzeni tym obrzydliwym program. To co Pan pokazał razem ze swoimi współpracownikami jest obrzydliwe i wstrętne. Same kłamstwa, manipulacja, fałsz, przewrotność, obelgi, naśmiewanie się i pogarda do katolickiego Kapłana i katolików, którzy modlą się w tym miejscu. Jak Panu nie wstyd i Pańskim kolegom. Ten program nie powinien nazywać się „Alarm” ale dno. Czemu nie chcecie zająć się sprawą mafii pedofilskiej w Archidiecezji Częstochowskiej? W tym roku było kilka takich przypadków kapłanów pedofilów, w tej Archidiecezji.
Pańskie wypowiedzi w tym programie świadczą, że osiągnął Pan „Dno” moralne. Chce Pan naprawiać innych, „chronić” Kościół, a sam prowadzi Pan moralnie pogubione życie. Żyje Pan w grzechu w kolejnym związku, uważając się za człowieka wierzącego. Jest Pan przez to zbuntowany przeciwko Bogu, gorszy Pan innych.
Jako Kapłan wzywam Pana do nawrócenia, generalnej spowiedzi, modlitwy i pokuty Pana i Pana współpracowników.
Razem z wiernymi żądam od Pana publicznych przeprosin za zło, które Pan nam uczynił. Jeżeli nie, sprawa zostanie skierowana do Sądu.
Ojciec Daniel Galus
wraz z wiernymi.
 

Czytaj również

DWA DNI Z NIEPOKALANĄ 7 – 8 GRUDNIA

DWA DNI Z NIEPOKALANĄ 7 – 8 GRUDNIA

Serdecznie zapraszamy na DWA DNI Z NIEPOKALANĄ 7-8 GRUDNIA. * 7 grudnia 17.30 - adoracja i różaniec 18.00 - Msza Święta w wigilię Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Maryi. 19.00 - 20.00 - adoracja Jezusa z Maryją. * 8 grudnia UROCZYSTOŚC NIEPOKALANEGO POCZĘCIA MARYI...

Spotkanie modlitewne 18.11.2023

Spotkanie modlitewne 18.11.2023

Drodzy bracia i siostry, serdecznie zapraszamy na spotkanie ewangelizacyjne już w najbliższą sobotę  w programie jak zawsze EUCHARYSTIA, katecheza, adoracja, uwielbienie, świadectwa, modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie  Rozpoczynamy o 12.00 Do zobaczenia